Om kvelden femte juledag ble det kjørt fine spor med stor maskin i løype 1067 på Nordåsen. Løypa, som går mellom Rustad og Skjennumstjern, går på skogsbilvei.
TweetÅrets nest siste dag startet med sol, men innen fotografen hadde kommet seg opp på Gråberget, var det blitt lett snøvær. Toppen er langstrakt, og i bakgrunnen skimtes Nordre Heggelivann. Turen startet ved Damtjern og foregikk hovedsakelig på ski. Føret er for spesielt interesserte.
Oppkuvmassivet skimtes forut, og føret på veien fra Damtjern er for meget spesielt interesserte i disse dager: noe is og noe skaresnø, samt litt grus i en sving. Underveis på dagens tur falt det en centimeter nysnø.
På toppen av Gråberget, 596 moh., står et trig.tårn fra tidligere tider. I bakgrunnen skimtes Gråbergtjern og bakerst Lauvlisæterbrenna.