Foreløpig er ikke løypestubben fra Vingerdalstua til Brenntoppen maskinpreparert denne vinteren. Men i dag var disse guttene på toppen, så nå er det i hvert fall skispor dit.
TweetLøypa over Heggelivannene tar en sving opp på land i overgangen mellom Nordre og Søndre Heggelivann. Her er skiløperen bokstavelig talt på vei mot nedkjøringen til Søndre Heggelivann søndag 17. januar 2016, mens bjørkene bukker ærbødig.
Skibussen har nettopp ankommet Ringkollen søndag 17. januar 2016, og skiløperne hilses av sola som nettopp har stått opp.
Det ble enda en herlig vinterdag i Marka, kald, men vakker. Over Storflåtan er det ikke preparert løype ennå, men det går skispor mellom øst- og vestbredden, og jeg så minst to skiløpere krysse vannet. Løypa over brua nedenfor demningen var nypreppet, men det var uventet lite snø enkelte steder.