Løypebas Ole Henrik Lien Andersen i Bærumsmarka er en dyktig og trivelig kar. Da han stoppet i et løpekryss, kom det hele tiden skiløpere som ville snakke med ham. Det er uvanlig mange på ski, også på hverdager, i Bærumsmarka i disse koronatider. Det synes han er gøy. Bildet er tatt i løypekrysset mellom Abborvannsbekken og Abborvannsveien.
Ole Henrik Lien Andersen har vært løypebas i Bærumsmarka i 16 år, og kjenner den bedre enn sin egen bukselomme. Han hadde kjørt over Tjæregrashøgda i går kveld og preppet resten av løypenettet i dag. Løypene var lekre. Takk skal du ha! Bildet er tatt i løypekrysset mellom Aborvannsveien og Abborvannsbekken.
Det er mange skiløpere ute i de mest populære løypene for tiden, men det finnes muligheter for den som vil ha en køfri opplevelse. Et alternativ er traseen "Sørkedalen på langs", som på en del av strekningen går parallelt med Gråseterveien. Her ser vi et parti av løypa mellom Skrubbdal og Fløyta.