Ettermiddagssola slipper til akkurat i denne svingen, i et ellers skyggefullt parti av løype 10 (mellom Gjellebekk og Heggsjø).
TweetSløret sol midt på dagen. Ikke så mange går denne løypa (løype 326).
Dette skiltet langs løype 1194 (Heggsjø - Sørummyra) ble satt opp "til minne" om den gang løypekjører Nils Haugen satte fast maskinen i dette myrhullet, under et forsøk på å kjøre løype over til Klunken.
I 2022 starter nedriggingen av høyspentlinjen og mastene som går forbi Løvlia til Bogstad/Smestad (den vestligste høyspentledningen i Marka). Det blir en begivenhet som mange vil sette pris på - visuelt. Men kraftgaten vil gro igjen og gi grunnlag for endring i løypetraséene. Det skal ikke legges ned jordkabel - nei, man skal greie seg med færre høyspentlinjer gjennom Marka! Bildet er fra traseen rett nord for Løvlia.