Det var meldt regn og dårlig vær, men det kom et glimt av sol. Så jeg tok sjansen, fylte den lille termosen og tok med badetøy. Men måka håpet nok på å finne noe mat, men folk er flinke til å pakke inn maten her.
TweetMens vi bushet fra blåstien og rett vestover mot Nedre Kolltjern, passerte vi denne gamle kjempen og nøt utsikten mot Nittedal. En flott ettermiddagstur i varmen, og heldigvis hadde mygg, klegg og knott funnet seg andre jaktmarker.
Ikke noe postoppslag å se ved Nedre Kolltjern, som ligger i stiløst terreng mellom Rundkollen og den mindre kjente Varpkollen. Kjentmannsposten kom i 1992, og ble nok tatt inn etter at perioden var over. Minst én av de andre postene fra dette heftet henger imidlertid ute fremdeles.
Idylliske Nedre Kolltjern ligger i stiløst terreng mellom Rundkollen og den mindre kjente Varpkollen. Kjentmannspost i 1992 som måtte innlemmes i samlingen. Det ble en fin etterjobbtur der vi svettet oss opp blåstien fra Nittedal jordstasjon og bushet bort til tjernet. Merkelig nok holdt insektene seg et annet sted denne julimandagen.