Selv om været var litt grått og surt ved Damtjern i dag, ble det en perfekt lunsj ved vannkanten. Blåbær ble plukket og rørt med medbrakt sukker for så å bli fordelt utover forhåndspåsmurte brødskiver. Anbefales!
TweetPå denne tiden av året (begynnelsen av august) skulle det vært godt sommervær i Marka. Men i dag var det høstlig i høyere deler av Krokskogen med gråvær, vind, yr og 12 varmegrader.
Stubdalskampen syd for Damtjern når 605 meter over havnivå, og solstrålene treffer toppen langt ut på kvelden, selv om det nå er blitt august. Bildet er tatt fra toppunktet i retning mot Damtjern.
I en sen kveldstime etter solnedgang var det på denne augustdagen klart nok på himmelen til at man kunne se og fotografere vakre Stubdal i Åsa.