I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Litt nordøst for Fjellsetra på veien til Fjellseterbommen renner en liten bekk. Den starter ved Gyrihaugtjerna. Men i dag var den ei lita elv. Utrolig mye vann i terrenget, så det er best å holde seg på veien. Det er fortsatt teleløsning, og vi er i slutten av mai.
Se på bildetMange steder på Krokskogens skogsbilveier er tømmeret nå gjort klart for henting. Bildet er tatt rett nord for Fjellseter, nær grensen mellom Hole og Ringerike.
Se på bildetDette er et sentralt kryss for folk som ferdes med sykkel på Krokskogen. Bak oss har vi veien mot Damtjern og Åsa, foran mot høyre går veien mot Fjellsetra og Kleivstua (vi kan så vidt se Fjellseterbommen), mens venstre veivalg leder mot Tverrelva via Monsebråtan. Også en annen avstikker kan ses til venstre i bildet: alternativ fire er nemlig en opprustet trillesti til Løvlia.
Se på bildet3 bilder vist.