I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Sørkedalen Landhandel & Kafé er blitt et populært samlingssted i Sørkedalen. I dag var det mange syklister som stakk innom på tur til eller fra Marka.
Se på bildetVed enden av Lønnåsveien går det trillesti over til Merradalen, og mens fotografen fylte vannflasken sin i bekken fra Blekkevann, kunne sykkelen stå i dette elegante sykkelstativet
Se på bildetGården Lønnås ligger ganske avsides til langs Lønnåsveien. Lønnåsveien starter nede ved Søndre Venner og snor seg oppover Lønnåshøgda før den ender blindt. Men det er enkelt å sykle videre, det er bare å trille syklen et par hundre meter så er du over i Merradalen
Se på bildetVed Søndre Venner tar Lønnåsveien av fra hovedveien, og snor seg oppover i lia mot Lønnås. Dette kan være starten på en sykkeltur mot Årnes eller videre innover i Bærumsmarka.
Se på bildetDet er stille søndag ved Sørkedalen skole - dog ikke helt stille, for i dag er det loppemarked her. I morgen skal elevene inn porten igjen etter høstferien.
Se på bildetHer, noen hundre meter øst for Blekkevann, er det slutt på skogsbilveien fra Venner i Sørkedalen. Men ved å gå trillesti med sykkelen noen få minutter kommer man til skogsbilveien mot Årnes.
Se på bildetVeien gjennom Merradalen ved Stormyra er en populær ridetrasé. Sånn sett passer jo navnet bra!
Se på bildetÅrnes er vinterstid et populært startsted for skiturer innover Bærumsmarka. Men selv om stedet er aldri så snesikkert, så er det blitt vårlig også her i slutten av mai. Nå kan syklister, joggerer og (fot)turfolk overta, for også i den varme årstiden er det fint å starte turen herfra.
Se på bildet22 meter skogsmaskin på hjul sørger for effektiv tømmerhenting fra Bærumsmarka
Se på bildet10 bilder vist.