I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
I en gyllen ettermiddagsstund rullet disse to syklistene gjennom Ask. De syklet like fort som bilene kjørte, og det var kanskje grunnen til at de valgte veibanen fremfor gang- og sykkelveien.
Se på bildetMarka benyttes som trenings- og konkurransearena i mange sammenhenger. I dag var det temporitt fra Haraløkka som hadde trukket mange bedriftssyklister til Romeriksåsene. Rett før start nå, og køen er i ferd med å ordne seg.
Se på bildetPå Harasletta har Gjerdrum IL et stort lysløypeanlegg, på ca 7,5 kilometer. Her er det ikke aktuelt å ta av seg skia for å krysse vegen, så man har laget ei bru over skogbilvegen.
Se på bildetHarasletta er et flott utgangspunkt for turer på Romeriksåsens søndre del, sommer som vinter. Her er også flere større utfartsparkeringsplasser. Bak synes også lysløypa.
Se på bildet4 bilder vist.